szesza-logo

Popovics, Darázs és Sejben a REÖK-ben

2016. FEBRUÁR 19.
Popovics, Darázs és Sejben a REÖK-ben

A REÖK legújabb, Privát axiómák c. kiállításának három szegedi alkotója, Popovics Lőrinc, Darázs József és Sejben Lajos. Mindhárman a kortárs magyar képzőművészet 70-es, 80-as évekbeli fellendülésének korszakában kezdtek el alkotni - ezen túl azonban más is összeköti őket.



Popovics robosztus kő és éteri üveg keresztezéséből létrejött alkotásai szinte mágikus hatást gyakorolnak a szemlélőre. Darázs rovásírással, az indián művészet jelképeivel megalkotott víziói egy másik világba repítenek minket. Sejben erőteljes gesztusfestészetével és sziporkázóan ötletes, archaikus indíttatású plasztikáival éri el ugyanezt. Mindhárman az ősművészetre utaló jeleket használva idéznek fel bennünk zsigeri, kollektív tudatunkból előásható, prehistorikus élményeket.

A kiállítás érdekessége még, hogy Sejben Lajost és Darázs Józsefet elsősorban festőként tartja számon a művészettörténet, ám most szobraikat is megmutatják a nagyközönségnek.

Nátyi Róbert művészettörténész, kurátor úgy fogalmazott: a kiállítás rendezése során izgalmas volt megkeresni azokat a kapcsolódási pontokat, melyek egy-egy teremben összefűzhetik a falra akasztott vagy posztamensre állított műveket, ezzel együtt azonban elérni azt is, hogy továbbhaladva a szobákon újabb és újabb arcát ismerhessük meg a művészeknek.

Mindhárom alkotó szerepelt már életműkiállítással a REÖK-ben, együtt azonban még sosem láthattuk munkáikat. A jelenlegi kiállítás több mint 100 alkotáson keresztül ad ízelítőt az elmúlt években készült anyagaikból, egészen március 13-ig.
Banner
Banner
Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Banner
Banner
További hírek
news
Elővásárlási lehetőséggel tér vissza A 3 testőr!

Elővásárlási lehetőséggel hozza vissza idei musicalbemutatóját a Szegedi Szabadtéri Játékok. A 3 testőr kalandmusical, Szente Vajk rendezésében jövőre is látható lesz a Dóm téren.

Továbbarrow

news
Lezárult a Szegedi Szabadtéri Játékok 2025-ös évada

80 ezer látogató, 33 emlékezetes – köztük számos teltházas – este, változatos és színvonalas produkciók sokasága jellemzi a Szegedi Szabadtéri Játékok 2025-ös évadát, amely június 27-től augusztus 20-ig szórakoztatta a szegedieket és a napfény városába látogatókat az idén.

Továbbarrow

news
A 3 testőr dedikál a REÖK Cukrászdában

A Szegedi Szabadtéri Játékok A 3 testőr című produkciójának jeles közreműködőivel találkozhatnak az érdeklődők szombaton 16:30-tól. Szente Vajk rendező és az előadás több sztárja dedikálókártyákkal várja rajongóit a REÖK Kézműves Cukrászda teraszán.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás