Éves REÖK-belépő és páros jegy a Mamma Miára lehet a jutalma annak, aki részt vesz a kiállítóház fotós versenyén.
Június 10-e a szecesszió világnapja, és mivel a Reök-palota Szeged legszebb és legismertebb szecessziós épülete, a kiállítóház játékos akciót indít a jeles nap megünneplésére. A palota csodavilágának szinte minden alkotóeleme egy-egy kincs: az aranyozott vízililiomokkal díszített fenséges lépcsőház, a lágyan hullámzó homlokzat vagy éppen a falakba vésett szecessziós virágmotívumok...
Ezen az egy napon, vagyis június 10-én arra kérik a látogatókat, hogy készítsenek magukról képet a palota bármely pontján, kiemelve annak szépségét. Sőt, az aktuális kiállítás, a XXXVIII. Nyári Tárlat alkotásaival is szelfizhetnek a kreatívkodni vágyók. A lényeg, hogy az elkészült képeket a REÖK facebook-oldalára üzenetben kell elküldeni még aznap. A beérkezett fotókra aztán lájkkal lehet szavazni, a legtöbb lájk tulajdonosa pedig egy éves, a palota összes kiállítására szóló REÖK-belépővel illetve a Dóm téri Mamma Mia! előadások egyikére szóló páros jeggyel lehet gazdagabb.
Idén is Stahl Judit mutatja be a Szegedi Szabadtéri Játékok Dóm téri produkcióit. A népszerű beszélgetéssorozat ezúttal podcast-formát öltve tér vissza, első adásában a Hősök hajnala című néptánc-előadás és a Fesztivál 95. születésnapja apropóján.
Június 27-én kezdetét veszi a Szegedi Szabadtéri Játékok Dóm téri programsorozata. A 95 éves játszóhelyen előrehaladott állapotban zajlanak a munkálatok, amelyekről Barnák László főigazgató és Várkonyi Miklós műszaki vezető június 15-én tájékoztatta a sajtó képviselőit a helyszínen.
Az Erkel Színház produkciójában készülő, új hazai bemutató olvasópróbáját tartották meg Budapesten: már próbálják a Szegedi Szabadtéri Játékokon debütáló Wickedet. Szente Vajk rendezésében, Stéphanie Schlesser és Tóth Angelika főszereplésével augusztus 14-étől kerül színre a világérzékenységből világszenzációvá vált musical a Dóm téren.