szesza-logo

Dolhai Attila Szegeden búcsúzik a musicaltől

2014. MÁJUS 30.
Dolhai Attila Szegeden búcsúzik a musicaltől

A Szegedi Szabadtérin láthatja a közönség Dolhai Attilát utoljára új musical-szerepben: a nyári Elfújta a szél frissített szereposztásában Ashley Wilkes karakterét alakítja. Ősztől elbúcsúzik a műfajtól.



Hosszas mérlegelés után döntött úgy hazánk egyik legnépszerűbb musical-sztárja, Dolhai Attila, hogy tíz rendkívül sikeres év után elköszön a musical műfajától. Új irányt kíván adni karrierjének, ez pedig rengeteg áldozatot, kiemelt koncentrációt követel tőle. Új műfajokban szeretné kipróbálni magát a jövőben.

„Kíváncsi vagyok, hogyan fogadja a közönség a döntésemet – mondja. – Nekik köszönhetem ezt a csodálatos évtizedet, amely során végig kitüntettek figyelmükkel, nagy szeretettel követték a pályám alakulását. Most tanulni szeretnék, fejleszteni az énektudásomat, tágítani a határaimat. Alapvetően jó érzéseim vannak a döntésemmel kapcsolatban.”

Utolsó új musical-szerepében éppen a Szegedi Szabadtérin lép fel, hiszen a tavalyi nagy visszatérő Elfújta a szélben kapta meg idén az örök romantikus Ashley Wilkes karakterét. A Somogyi Szilárd rendezte produkció kuriózuma így már nem csak a frissített fesztivál-szereposztás, hanem Dolhai Attila búcsúja is a musical műfajától.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni: kihagyhatatlan az idei Elfújta a szél – azok számára is, aki előző évben már látta. Dolhai olyan partnerekkel lép színre a legendás szerelmi történetet feldolgozó darabban, mint Szulák Andrea, Lehoczky Zsuzsa, Janza Kata, Szabó P. Szilveszter.  

Jelenleg anyaszínházában, a Budapesti Operettszínházban egyre több operett-produkcióban számítanak Dolhaira, ám ő még ennél is többre vágyik: az opera világa csábítja. Érdekesség, hogy idén a musical mellett operettben, A Csárdáskirálynőben is láthatja őt a Szegedi Szabadtéri közönsége. Edvin herceget alakítja Kerényi Miklós Gábor rendezésében.

Az Elfújta a szél július 18-án, 19-én és 20-án kerül színre, jegyeket már 4100 forinttól lehet vásárolni. A Csárdáskirálynőt július 11-én és 12-én láthatják a nézők, akár már 3300 forintért. 

Banner
Banner
Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Banner
Banner
További hírek
news
A 3 testőr dedikál a REÖK Cukrászdában

A Szegedi Szabadtéri Játékok A 3 testőr című produkciójának jeles közreműködőivel találkozhatnak az érdeklődők szombaton 16:30-tól. Szente Vajk rendező és az előadás több sztárja dedikálókártyákkal várja rajongóit a REÖK Kézműves Cukrászda teraszán.

Továbbarrow

news
Stanley Jordan: „A zene elengedhetetlen!” – őserő és virtuozitás a Szegedi Szabadtérin

Világklasszis fenomének látogatnak augusztus 13-án az Újszegedi Szabadtéri Színpadra: Stanley Jordan és kvartettje gitárok és ütőshangszerek egyedülálló összhangjával robbantja fel a színpadot a napfény városában. A koncertre készülve a tapping gitározás úttörőjével, a páratlan Stanley Jordannel beszélgettünk.

Továbbarrow

news
Rebecca visszatért a Szabadtéri Játékokra

Újra a Dóm téren próbál a Szegedi Szabadtéri Játékok tavaly bemutatott sikermusicale, a Rebecca csapata. A napfény városába, és a július 18., 19., 20.,25., 26. és 27-i előadások helyszínére történő visszatérés alkalmából a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, Barnák László köszöntötte a Lévay-Kunze musical közreműködőit kedd délután.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás