szesza-logo

A Játékok legfrissebb hírei - 2007.05.03.

2007. MÁJUS 4.
A Játékok legfrissebb hírei - 2007.05.03.

Harminc gyerekszereplő Eszenyi Marica grófnőjében

Az operett rendezője Szegeden választotta ki az ifjú fellépőket
Hírlevél
2007. május 03.

Eszenyi Enikő, a Szegedi Szabadtéri Játékok idei műsorának kiemelt produkciója, a Marica grófnő rendezője a napokban válogatást tartott Szegeden. A művésznő Kálmán Imre örökzöld operettjéhez keresett 3-12 év közötti gyermekfellépőket. A kiválasztottak olyan hírességekkel játszhatnak majd együtt, mint Lukács Gyöngyi, világhírű operaénekes, valamint Nagy Ervin és Pindroch Csaba színművészek.

A válogatáson sok jelentkező akadt, akik közül Eszenyi 30 gyermeket válogatott ki. A 3 és 12 év közötti ifjú néptáncosokat főként színészi szerepre szánta a rendező, de kíváncsi volt énektudásukra is. Az operett egyik jelenetében ugyanis, amikor Marica grófnő visszatér szülőhelyére, a falu apraja-nagyja fogadja őt. Eszenyi több, kifejezetten tehetséges énekesnek bizonyuló gyermeket is talált, ezért úgy döntött, hogy megmutatja a gyerekszereplőket Kálmán Imre eredeti elképzelése szerint.

A Szegedi Szabadtéri Játékok Kálmán Imre születésének 125. évfordulója alkalmából tűzi műsorra a zeneszerző közkedvelt darabját, a Marica grófnőt. Az előadások időpontjai: július 27., 28., 29.

 

Banner
Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Banner
Banner
További hírek
news
Ötödször is Superbrands-díjas a Szegedi Szabadtéri

A Szegedi Szabadtéri Játékok 2026-ban is elnyerte a legmegbízhatóbb hazai márkáknak ítélt Superbrands-díjat. A Superbrands Magyarország Szakértői Bizottsága ötödik alkalommal tünteti ki az idén 95 éves fesztivált.

Továbbarrow

news
Világhírű filmslágerek a Dóm téren: jön a Cinefonic

Július 24-én a Budafoki Dohnányi Zenekar a legnépszerűbb filmzenékből hoz el egy izgalmas válogatást a Szegedi Szabadtéri Játékok közönségének Cinefonic című estjén. A Fesztivál videós formában nyújt ízelítőt a Guido Mancusi karmester vezényelte, nagyszabású koncert műsorából.

Továbbarrow

news
Lehullt a lepel a Wicked Szabadtéri-előadásának szereposztásáról!

Szente Vajk már korábban bejelentette a nagy hírt, hogy a több mint 20 éve töretlen sikerrel futó Wicked musical magyarországi előadói jogait az Erkel Színház kapta meg. A Broadway történetének egyik legsikeresebb darabja idén nyáron az ország legnagyobb szabadtéri színpadán, a Szegedi Szabadtéri Játékokon mutatkozik be a hazai közönség előtt, Szente Vajk rendezésében. Az Erkel Extra Season Show-n az is kiderült, milyen szereposztásban.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás