szesza-logo

Évadot értékelt a Szegedi Szabadtéri

2013. AUGUSZTUS 22.
Évadot értékelt a Szegedi Szabadtéri

Az előző évekhez képest növekvő bevétellel és látogatószámmal zárt idén a Dóm téri fesztivál. 

Az augusztus 20-i előadásnappal véget ért a 2013-as Szegedi Szabadtéri Játékok. Herczeg Tamás igazgató és Harangozó Gyula művészeti igazgató elégedett az eredményekkel, sikeres évadot zárt a Dóm téri fesztivál. Bár az elszámolás még folyamatban van, az előző évekhez képest növekvő jegybevétellel és látogatottsággal számolhat a menedzsment.

A látogatószám tekintetében a tervezettet sikerült jóval meghaladni. Az előzetes összesítés szerint az öt Dóm téri produkció tizenkét előadásán 91%-os volt a látogatottság. Az évad leglátogatottabb előadásának az Elfújta a szél musical produkció bizonyult, melyet összesen közel tizenhatezer néző tekintett meg. Az újszegedi kisszínpadon szintén kiemelkedő sikert aratott 93%-os látogatottsággal a Szolnoki Szigligeti Színház vendégjátéka, az Egy bolond százat csinál.

A tavalyi jegyár-bevételt több mint 30%-kal haladta meg az idei, míg a látogatottság 76%-ról ugrott az említett 92%-ra. 2012-ben közel 46ezer látogatója volt a fesztiválnak, míg idén több mint 53ezren váltottak jegyet az előadásokra. A növekvő jegyár-bevétel dacára az idei évad pénzügyileg várhatóan veszteséggel zár, de bizakodásra ad okot, hogy az elmúlt évek tendenciájával szemben a bevétel és a látogatószám is növekszik. A 2014-es évad műsorának előkészítése jelenleg is zajlik, meghirdetését előreláthatólag október elejére tervezi a fesztivál igazgatósága.

Banner
Banner
Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Banner
Banner
További hírek
news
A 3 testőr dedikál a REÖK Cukrászdában

A Szegedi Szabadtéri Játékok A 3 testőr című produkciójának jeles közreműködőivel találkozhatnak az érdeklődők szombaton 16:30-tól. Szente Vajk rendező és az előadás több sztárja dedikálókártyákkal várja rajongóit a REÖK Kézműves Cukrászda teraszán.

Továbbarrow

news
Stanley Jordan: „A zene elengedhetetlen!” – őserő és virtuozitás a Szegedi Szabadtérin

Világklasszis fenomének látogatnak augusztus 13-án az Újszegedi Szabadtéri Színpadra: Stanley Jordan és kvartettje gitárok és ütőshangszerek egyedülálló összhangjával robbantja fel a színpadot a napfény városában. A koncertre készülve a tapping gitározás úttörőjével, a páratlan Stanley Jordannel beszélgettünk.

Továbbarrow

news
Rebecca visszatért a Szabadtéri Játékokra

Újra a Dóm téren próbál a Szegedi Szabadtéri Játékok tavaly bemutatott sikermusicale, a Rebecca csapata. A napfény városába, és a július 18., 19., 20.,25., 26. és 27-i előadások helyszínére történő visszatérés alkalmából a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, Barnák László köszöntötte a Lévay-Kunze musical közreműködőit kedd délután.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás