Jegyvásárlás

„Ha musical, akkor A nyomorultak a csúcs”

Közel három hónapja próbálják már A nyomorultak szuperprodukciót, pedig a bemutató csak augusztus 14-én lesz a Dóm téren. A Szegedi Szabadtéri Játékok és Madách Színház látványos előadásának színre vitele elképesztő mennyiségű munkát kíván mindenkitől, viszont szerencsére ezzel egyenes arányban áll az a lelkesedés, amivel az alkotócsapat belevetette magát az izgalmas munkába.

Szirtes Tamás, a produkció rendezője például így nyilatkozott: „Mindannyian művészi pályánk egyik legizgalmasabb szakaszát éljük át a próbák során, és alig várjuk, hogy azt a katarzist, amit mi a művel foglalkozva nem egyszer tapasztaltunk, megoszthassuk a nagyszerű szegedi közönséggel.” A Javert-t alakító Debreczeny Csaba Christ alakította a Miss Saigonban a Dóm téren, a Jean Valjeant játszó Zöld Csaba viszont még sosem szerepelt a Szegedi Szabadtérin Játékok színpadán, így hatványozott izgalommal készül a bemutatóra.

A manapság az Örkény Színházban, prózai szerepekben látható Debreczeny Csaba nem először játszik musicalben. „Az, hogy Javert-t eljátszhatom A nyomorultakban, számomra ajándék a sorstól. A lényemhez, fizimiskámhoz, habitusomhoz nagyon illik ez a karakter, ez a gondolkodó, jogfundamentalista, nagyon szilárd és kőkemény jellem” – nyilatkozott a feladatról.

„Ha valaki színészként a musicalek felé fordul, szerintem is egyértelműen a csúcs A nyomorultak és Jean Valjean szerepe – mondja Zöld Csaba. – Zeneileg és színészileg is nagy kihívás, és egyiket sem lehet könnyelműen venni.” Elmondta, szerinte azért is lesz különleges ez az előadás, mert az új rendezői koncepció szerint a színészek kihasználják a zene lehetőségeit a gesztusokra, mozdulatokra, együtt élnek a zenekarral. Nagyon várja már a szegedi bemutatkozást, hiszen az újszegedi színpadon ugyan játszott már, de a Dóm téren most állhat először a közönség elé, ráadásul az álomszerepben...

A nyomorultak augusztus 14-én, 15-én, 16-án, 19-én, 20-án és 21-én látható a Szegedi Szabadtéri Játékokon. Debreczeny Csaba és Zöld Csaba mellett főbb szerepekben láthatjuk többek közt Tóth Attilát, Vikidál Gyulát, Vágó Bernadettet, Sáfár Mónikát és Nagy Sándort.
Megosztom

2015. július 13.


Trokán Nóra alakítja Seherezádét az Ezeregy éjszakában!

Trokán Nórát láthatja a közönség a Szegedi Szabadtéri Játékok Ezeregy éjszaka című ősbemutatójának narrátor-főszerepében. A Junior Prima- és Domján Edit-díjas színművész Seherezádét játssza majd Geszti Péter, Monori András és Tasnádi István augusztus 11-én debütáló új world musicaljében.

2023. március 24.

Részletek

Ég-mozi a színpadról – interjú az Újszegedi Szabadtérin fellépő Palya Beával

Novemberben jelent meg Palya Bea Lélekzet című, legújabb albuma. Könnyűségében is mély zenei állomás ez az énekes-dalszerző számára, amelynek különleges dalai júliusban az Újszegedi Szabadtéri Színpadon is felcsendülnek. Arról kérdeztük a kétszeres Artisjus- és Prima-díjas énekesnőt, mennyiben folytatja eddigi diszkográfiájának ívét és mennyiben tartalmaz újdonságokat a lemez.

2023. március 23.

Részletek

Mészáros Máté kettős szerepben lép színre az Ezeregy éjszakában

Mészáros Máté Jászai Mari-díjas színművész is közreműködik az Ezeregy éjszaka című world musicalben a Szegedi Szabadtéri Játékokon. A művész kettős szerepben lép színpadra Geszti Péter, Monori András és Tasnádi István ősbemutatójában, amely augusztusban hat alkalommal lesz látható a Dóm téren.

2023. március 16.

Részletek
További hírek

További előadásaink

Ajándékkoncert

szimfonikus zenekari koncert

Jegyvásárlás

Kander-Ebb-Fosse

Chicago

musical

07. | 28., 29., 30.
Jegyvásárlás

Geszti-Monori-Tasnádi

Ezeregy éjszaka

world musical

08. | 11., 12., 13., 18., 19., 20.
Jegyvásárlás