Nevezetes nap volt a tegnapi: 131 éve született Nikosz Kazantzakisz író, akinek legismertebb műve, a Zorbász, a görög számos feldolgozást ért meg. Szinte nincs olyan ember, akinek ne csengnének a fülében a felejthetetlen dallamok. És ki neemlékezne a népszerű filmre, melyben Anthony Quinn szédítő sirtaki-val és legyűrhetetlen életörömmel kerekedett felül minden nehézségen. Idén a Szegedi Szabadtéri Játékokon is átélhetjük ezt a mediterrán varázslatot. Július 4-én és 5-én Zorba, a görög táncmű a szegedi Dóm tér színpadán, Harangozó Gyula rendezésében. Hangolódjunk rá ezzel a videóval.
ZORBA, a görög táncmű két részben Nikos Kazantzakis irodalmi műve alapján
Zene Mikis Theodorakis
Eredeti koreográfia Lorca Massine
Közreműködik
a Győri Balett, a Szeged Táncegyüttes, a Szegedi Szimfonikus Zenekar, valamint a Szegedi Szabadtéri Játékok Kórusa, buzukin játszik: Andreas Lehoudis szólót énekel: Szolnoki Apollónia
Színpad, látvány: Dmitrij Simkin Jelmez: Győri Gabi
Karigazgató: Kovács Kornélia
Koreográfus asszisztensek: Fuchs Renáta, Velekei László
Trokán Nóra alakítja Seherezádét az Ezeregy éjszakában!
Trokán Nórát láthatja a közönség a Szegedi Szabadtéri Játékok Ezeregy éjszaka című ősbemutatójának narrátor-főszerepében. A Junior Prima- és Domján Edit-díjas színművész Seherezádét játssza majd Geszti Péter, Monori András és Tasnádi István augusztus 11-én debütáló új world musicaljében.
Ég-mozi a színpadról – interjú az Újszegedi Szabadtérin fellépő Palya Beával
Novemberben jelent meg Palya Bea Lélekzet című, legújabb albuma. Könnyűségében is mély zenei állomás ez az énekes-dalszerző számára, amelynek különleges dalai júliusban az Újszegedi Szabadtéri Színpadon is felcsendülnek. Arról kérdeztük a kétszeres Artisjus- és Prima-díjas énekesnőt, mennyiben folytatja eddigi diszkográfiájának ívét és mennyiben tartalmaz újdonságokat a lemez.
Mészáros Máté kettős szerepben lép színre az Ezeregy éjszakában
Mészáros Máté Jászai Mari-díjas színművész is közreműködik az Ezeregy éjszaka című world musicalben a Szegedi Szabadtéri Játékokon. A művész kettős szerepben lép színpadra Geszti Péter, Monori András és Tasnádi István ősbemutatójában, amely augusztusban hat alkalommal lesz látható a Dóm téren.