Jegyvásárlás

A Játékok legfrissebb hírei - 2007.07.16.

A népzenék világa elevenedik meg a Ghymes lemezbemutató koncertjén

Messzerepülő című új lemezét mutatja be az együttes az Újszegedi Szabadtéri Színpadon

Július 21-én Szegedre érkezik a sajátos zenei stílust megfogalmazó Ghymes együttes. A Szegedi Szabadtéri Játékok programkínálatában az Újszegedi Szabadtéri Színpadon lép fel a népszerű zenekar.

A Szegedi Szabadtéri Játékok családias hangulatú helyszínén, az Újszegedi Szabadtéri Színpadon július 21-én lép fel a Ghymes.

Az együttes a magyar, közép-európai, arab és balkán népzenék világát idézi meg, vegyítve jazz-, rock- és komolyzenei elemekkel. A Ghymes dalait Szarka Tamás zenéje és irodalmi értékű szövegvilága mellett Szarka Gyula különleges, népzenei gyökerű szerzői zenéjének együttese határozza meg. A három aranylemezzel és négy platinalemezzel büszkélkedő zenekar több szakmai elismerésben is részesült.

A zenekar legutóbb egy éve járt Szegeden, idén Messzerepülő című lemezét mutatja be, mely az eddigi fellépések során mindig nagy sikert aratott a közönség körében. Az Újszegedi Szabadtéri Színpadon a koncert alatt lehetőség lesz az elmélyült zenehallgatásra, de aki kedvet érez a tánchoz, azt is megteheti. Szarka Tamás, a Ghymes együttes énekese hozzátette: "Az előadáson vidám és szomorú dalokat egyaránt hallhat a közönség, szerzeményeink között megtalálhatóak könnyed nyári muzsikák és nagy drámák is."

Szarka Tamás a következő szavakkal ajánlja mindenki figyelmébe az új albumot: "A Ghymes legújabb lemeze továbbra is durva korlátokat rombol, finom szabályokat épít, ringat, ríkat, földbe döngöl, ingnyakon ragad és felrohan veled a tetőre, s kérdezés nélkül nevetve elszáll veled stílusokon, horizonton, nem is létező boldogságokon, mozdulatlan depressziókon, saját sorsunkon át vissza, befelé - jó messzire.
Õ a Messzerepülő."

Megosztom

2007. augusztus 27.


István, a király - négy helyett öt estén át!

Újabb előadásnapon tűzi műsorára az István, a királyt 2024-ben a Szegedi Szabadtéri Játékok. Szörényi Levente és Bródy János rockoperáját a korábban meghirdetett dátumok mellett augusztus 18-án is láthatja majd a Dóm téri közönség.

2023. december 01.

Részletek

Gubik Petra főszereplésével debütál a Rebecca a Dóm téren

Junior Prima-díjas színésznő, Gubik Petra alakítja Sylvester Lévay és Michael Kunze Rebecca című musicaljének főszerepét. A nagyszabású előadást, Béres Attila vadonatúj rendezésében, július 26-ától láthatják a nézők a Szegedi Szabadtéri Játékokon.

2023. november 28.

Részletek

Meghirdette Dóm téri évadát a Szegedi Szabadtéri Játékok

Megkezdődött a jegyértékesítés a Szegedi Szabadtéri Játékok 2024-es, nagyszínpadi előadásaira. A Dóm téren a világhírű zongoraművész, Péter Bence nagykoncertje a Szegedi Szimfonikus Zenekarral, a Szabadtéri önálló produkciójában a Rebecca és az Ezeregy éjszaka musicalek, valamint az István, a király rock-opera várja a közönséget.

2023. szeptember 28.

Részletek
További hírek

További előadásaink

Péter Bence Live

koncert

06. | 28.
Jegyvásárlás

Geszti - Monori - Tasnádi

Ezeregy éjszaka

world musical

07. | 05., 06., 07., 12., 13.
Jegyvásárlás

Kunze - Lévay

Rebecca

musical

07. | 26., 27., 28.
08. | 02., 03.
Jegyvásárlás