Hírlevél feliratkozás

Eseménynaptár

Facebook

Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is.

Elérhetőségeink

JEGYRENDELÉS: +36-62/541-205
jegyrendeles@szegediszabadteri.hu

REÖK 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 56.
Tel: +36-62/541-205; +36-62/541-209
Fax: +36-62/541-206
Nyitvatartás: hétfő - vasárnap: 10-18-ig

 

Cimkefelhő

„Őrült vágyak feszítik a szereplőket”

Pár nap múlva Kerényi Miklós Gábor rendező elkezdi a Parasztbecsület opera próbáit Budapesten. Július végén különleges „vágyoperák” szegezik majd a Dóm téri székekhez a nézőket. Kero® koncepciójáról mesélt.


 

Izgalmas, összművészeti élményt nyújtó koncepcióban mutatja be a szegedi szabadtéri Kerényi Miklós Gábor rendezésében a Parasztbecsület és a Bajazzók egyfelvonásos operákat. A rendező pár nap múlva már el is kezdi az első darab próbáit a két főszereplővel, Dolhai Attilával és Frankó Tündével, majd hamarosan Perencz Béla és Mester Viktória is csatlakozik a csapathoz.


„Két különleges operáról van szó. Mindkettőre rendkívül illik a vágyopera jelző, mert elementáris és őrült vágyak feszítik a szereplőiket – árulta el a rendező, miért ezt a fantázia-alcímet adta idei Dóm téri rendezéseinek. – Nem árulok el titkot azzal, hogy gyilkossággal végződő szerelmekről szól a Parasztbecsület és a Bajazzók is, ám a brutális tettig vezető út, az az a gyötrelmes, kétségbeejtő és mégis gyönyörűséges szerelem, ami életünket olyan csodálatosan széppé és olyan hihetetlenül keserűvé teszi.”


Alkotótársaival nem történelmi darabot akar színre vinni. Olyan helyszínre és korba helyezték a két operát, amely közel áll a mai érzeteinkhez és világunkhoz. Kero® két évvel ezelőtt bemutatott és tavaly is hatalmas sikert aratott Dóm téri Carmen-rendezése Dél-Amerikában játszódott, ez a két verista opera is valamilyen latin környezetért kiált. Egy szicíliai bányászfaluba képzelték az eseményeket.


A művek színpadra állításával nem csupán a vájt fülű operakedvelőknek, hanem egy sokkal szélesebb közönségnek szeretne kedvezni a rendező. „Mindkét darab remek alkalom arra, hogy különböző izgalmas színházi effektek jelenjenek meg bennük. Számíthatnak a nézők artistákra, akik különleges produkciókkal kápráztatják el őket. Ezen kívül tűzeffektusok, kötéltáncosok színesítik majd az előadásokat.”


A Bajazzókat nemzetközi szereposztásban viszi színre a rendező: Avgust Amonov, Asmik Grigorian, Szegedi Csaba és Boris Grappe közreműködésével. Ebben a darabban szerepet kapott Kerényi Miklós Máté is, akit Dolhai Attilához hasonlóan eddig szintén leginkább musicalekben láthattunk.


Kedvezményes bérletek

Az előadásokra akár kedvezményes bérletkonstrukciót is választhatnak az érdeklődők: az operákkal együtt a Jekyll és Hyde vagy a Mária musicalekre, és akár az összes Dóm téri produkcióra – SZÉP-kártyával és üdülési csekkel is.

 

 


 
powered by Színház.hu
Port.hu Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft.